Co s sebou do MŠ

  • Bačkůrky s pevnou patou klasické, NE pantofle (kvůli bezpečnosti)
  • Náhradní oblečení do skříňky (tričko, tepláčky, ponožky, spodní prádlo… pro případ, že se umaže, polije, pomočí apod. a to stabilně v sáčku, nebo tašce a v případě použití následně doplnit.
  • Na vycházky – přiměřené oblečení a obutí. 

Na jaře a na podzim

Hlavně vhodnou nepromokavou obuv, nejlépe mít pro případ mokra ve skříňce gumáčky, popř. i teplé ponožky do nich. Jarní – podzimní bundu, čepici – tenčí, tepláky a skvělé jsou šusťákové kalhoty (nezateplené), které se obléknou přes tepláky a v případě ušpinění se jen „přemáchnou“, do druhého dne jsou bezpečně suché a chrání oděv pod nimi. Děti pak nemusí řešit co na sebe k obědu, když se venku umažou a nemají věci na převlečení.

V létě

Trička s krátkým rukávem, kraťasy, sandálky a cokoliv na hlavu – chránit dítě před úpalem – kšiltovky, kloboučky… Dnes už nejsou od věci ani sluneční brýle a opalovací krém s vyšším ochranným faktorem, hlavně ze začátku léta, kdy se citlivá dětská pokožka velmi snadno spálí. Dětem nalepíme na jejich krém značku a všechny mažeme před odchodem na vycházku Také do skříňky dejte něco s dlouhým rukávem a nohavicemi pro případ náhlého ochlazení.

V zimě

Je ideální šusťáková kombinéza – nelepí se na ni sníh, dítě nemá holá záda a bříško (když se špatně upraví, nebo mu je oblečení malé). Popřípadě šusťáková zimní bunda a oteplovačky s kšandami a dole s gumou na zajištění přes boty (i u kombinézy), aby se při ježdění na sněhu nevyhrnovaly. Zimní boty jsou skvělé vyšší gumové s vyndavací teplou vložkou. Také rukavičky je dobré mít na povrchu šusťákové, na sníh nelepivé a třeba i dvoje na převlečení a také spojené gumou.

NEJLÉPE VŠECHNY VĚCI OZNAČENÉ ZNAČKOU DÍTĚTE smiley

Přidáno 18. 3. 2022, autor: J4W Admin