Držíme spolu - adaptační projekt

První pátek v novém školním roce se všechny děti z mateřské i základní školy, pedagogové a provozní zaměstnanci zapojili do adaptačního projektu „Držíme spolu“. Cíl byl jasný už ze samotného názvu – držet spolu. Nejprve si každý obkreslil na papír svoje ruce, vymaloval je a vystřihl. Jedna ruka zůstala ve třídě. Spojené druhé ruce najdete na chodbě naší školy.

Po velké přestávce jsme se všichni sešli v tělocvičně. Následovalo představování se a vzájemné poznávání se - od dětí z mateřské školy až po žáky 9. ročníku. Venku nastalo vyvrcholení celého dopoledne. Chytili jsme se za ruce a vytvořili dlouhý řetěz kolem školy. Pokusili jsme se „obejmout budovu školy“. Ještě nám chybělo několik rukou, abychom spojili začátek a konec řetězu, z čehož plyne, že noví žáci jsou u nás vítáni. Věříme, že si všichni společně strávený čas užili a že budeme nejen v tomto školním roce držet spolu.

Přidáno 11. 9. 2023, autor: Michal Oblouk