Informace k zápisu k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025

Dokumenty k zápisu a Kritéria pro přijetí dětí najdete v sekci Mateřská škola/Zápis do MŠ
Informace k zápisu k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025

• Termín zápisu je stanoven na čtvrtek 2.5.2024 od 10:00 do 15:00 v budově MŠ.

• Zákonní zástupci si donesou:
  • vyplněnou Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání (žádost je k vytisknutí na webových stránkách školy nebo si ji mohou vyzvednout ve 2. třídě MŠ. Žádost obsahuje vyjádření lékaře k povinnému očkování.)
  • rodný list dítěte (k nahlédnutí)
  • očkovací průkaz dítěte (k nahlédnutí)
  • občanský průkaz zákonného zástupce
  • cizí státní příslušníci doloží oprávněnost pobytu na území ČR

• Žádost lze také podat dalšími způsoby:
  1. Datová schránka: do 2.5.2024 (včetně)

Datová schránka školy: cibsr4i

Do předmětu zprávy napsat Zápis do MŠ 2024/2025

Přiložit kopii rodného listu dítěte

Žádost může být přijata pouze z datové schránky zákonného zástupce (fyzická osoba) ne firemní

1. Email: do 2.5.2025 (včetně)

Emailová adresa: msst@zs.tatenice.cz

Do předmětu zprávy napsat Zápis do MŠ 2024/2025

Přiložit kopii rodného listu dítěte

Žádost musí být opatřena elektronickým podpisem

1. Poštou: do 2.5.2024 (včetně)

Adresa školy: Základní škola a Mateřská škola Tatenice, Tatenice 149, 561 31

Přiložit kopii rodného listu dítěte

• Ke každé přihlášce bude přiděleno registrační číslo. Pokud se zákonný zástupce nedostaví osobně a zvolí jiný způsob doručení „Žádosti“ (viz. výše), bude vyzván, aby si registrační číslo vyzvedl osobně.
  • Rozhodnutí o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání se oznámí zveřejněním seznamu dětí pod přiděleným registračním číslem na veřejně přístupném místě (vchodové dveře mateřské školy) a na webových stránkách školy, a to po dobu 15 dnů. Rozhodnutí o přijetí dítěte se bude vydávat pouze na žádost zákonného zástupce.

• Rozhodnutí o nepřijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání bude zákonným zástupcům doručeno poštou do vlastních rukou v zákonem stanovené lhůtě, tj. do 30 dnů.

• Před vydáním rozhodnutí má zákonný zástupce právo seznámit se s obsahem spisu a vyjádřit se k podkladům rozhodnutí a to dne 13.5.2024 v době od 12:00 do 13:00 hodin.

• Předškolní vzdělávání se organizuje pro děti ve věku zpravidla od 3 do 6 let, nejdříve však pro děti od 2 let.

• Dítě mladší 3 let nemá na přijetí do MŠ právní nárok. Rozhodující v přijímání těchto dětí budou Kritéria pro přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025.

• U dětí přijímaných do MŠ je předpoklad, že zvládnou režim v mateřské škole a jsou samostatné (umí používat WC, jsou bez plen a bez dudlíku, umí se obout a obléknout, umí se samy najíst, pít ze skleničky či hrnku a zvládají základní pravidla kulturně hygienických návyků).

• Počínaje dnem 1.9.2017 je předškolní vzdělávání povinné pro děti, které před datem 1.9.2024 dovršily 5 let věku a více a dosud nezahájily povinnou školní docházku.

• Pokud se zákonný zástupce rozhodne pro individuální vzdělávání dítěte, tuto skutečnost oznámí řediteli školy nejpozději tři měsíce před zahájením povinného předškolního vzdělávání dítěte (konec května), zároveň se dítě musí zúčastnit řádného zápisu do MŠ.

• Do mateřské školy může být přijato pouze dítě, které je řádně očkováno v rozsahu, jak vyplývá z § 50 zákona o ochraně veřejného zdraví zákona 258/2000, pokud nemá potvrzení, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže podrobit očkování pro trvalou kontraindikaci. Tato podmínka se netýká dětí, na něž se vztahuje povinné předškolní vzdělávání.

• O přijetí dítěte se speciálními vzdělávacími potřebami do mateřské školy rozhodne ředitel na základě písemného vyjádření školského poradenského zařízení, popřípadě také registrujícího lékaře.

• Do mateřské školy mohou být v souladu s § 20 odst. 2 písm. c) Školského zákona přijaty i děti cizinců, kteří doloží oprávněnost pobytu na území České republiky dokladem podle zvláštního právního předpisu. Právo pobytu na území ČR musí být na dobu delší než 90 dnů.

• Do mateřské školy může být přijato dítě i v průběhu školního roku, mimo řádný zápis, v případě volné kapacity mateřské školy.

Přidáno 31. 3. 2024, autor: Tereza Jelínková