Naše škola se stávky nezúčastní.

Oznamujeme tímto, že naše škola se stávky dne 27.11.2023 nezúčastní. Provoz školy bude probíhat dle plánovaného rozvrhu.

Vážení rodiče, žáci a pedagogové,
na základě aktuální situace v českém školství, především pak nespokojenosti pedagogické veřejnosti s postojem vlády k financování školství, chceme vyjádřit svůj názor na danou situaci. Chápeme obavy pedagogů a nepedagogických pracovníků škol týkající se snížení rozpočtu financování školství, což může negativně ovlivnit kvalitu výuky a podmínky pro rozvoj našich žáků. Uznáváme stávku jako formu vyjádření nesouhlasu, rozumíme tomu, že stávka je jedním ze způsobů, jak poukázat na problémy ve školství. Přesto jsme se rozhodli naši školu nezapojit do celoplošné stávky plánované na 27.11.2023. Důvodem našeho rozhodnutí je nepřerušit soustavný a svědomitý vzdělávací a výchovný proces našich žáků. Respektujeme právo kohokoliv vyjádřit svůj názor. V případě, že se některý z našich učitelů nebo zaměstnanců rozhodne stávkovat, včas nám tuto skutečnost oznámí, budeme jeho rozhodnutí respektovat, nebudeme mu bránit a zajistíme za něho náhradu.
V den plánované stávky, tedy v pondělí 27. listopadu 2023, bude naše škola v provozu dle plánovaného rozvrhu.

Vedení školy ZŠ a  MŠ Tatenice

Přidáno 20. 11. 2023, autor: Martin Joza