Patříme mezi nejúspěšnější školy na Orlicku dle výsledků přijímaček na střední školy!

Jsme třetí nejúspěšnější základní škola na Orlicku dle výsledků přijímaček z matematiky z let 2017 až 2023!

Orlický deník získal zajímavá data, která prozrazují, z jakých základních škol na Orlickoústecku zvládají žáci nejlépe přijímací testy na střední školy. Pro řadu rodičů to může být překvapivé zjištění. Údaje jsou z let 2017 až 2023 a týkají se přijímaček z matematiky a českého jazyka na čtyřletá studia.

Nejúspěšnější školy na Orlicku dle výsledků přijímaček v matematice (v procentech) :
ZŠ Jindřicha Pravečka, Výprachtice 52,91 %
ZŠ Vincence Junka, Dolní Čermná 50,43 %
ZŠ a MŠ Tatenice 48,19 %
ZŠ Horní Čermná 46,04 %
ZŠ Komenského 11, Ústí nad Orlicí 45,42 %

Jak a podle čeho jsme vybírali nejlepší školy? Co znamenají čísla u škol?
Jde o průměrné procento dobře vyřešených úkolů z matematiky žáky na dané škole v přijímacích testech za posledních pět let. Číslo 50.00 tedy znamená, že žáci vyřešili v průměru polovinu přijímacího testu.
Do výběru jsme zahrnuli všechny školy z daného okresu, které měly minimálně 20 žáků v devátých třídách, kteří dělali přijímací testy.
Kvůli relevanci dat jsme se zaměřili pouze na přijímací zkoušky na čtyřletá studia (téměř 90 procent všech) a vynechali jsme přijímačky na víceletá gymnázia.
Zdroj: prijimacky.ai a Cermat

Přidáno 12. 2. 2024, autor: Martin Joza