Preventivní program Stonožka

Žáci 5. ročníku si v úterý dopoledne, celé tři vyučovací hodiny užívali pod vedením pracovnic PPP a SPC Ústí nad Orlicí preventivní program Stonožka. Na chlapce a dívky čekalo spoustu zajímavých aktivit. Na samém začátku setkání měly děti za úkol nově uspořádat lavice, židle a koberec. Hned bylo poznat, kdo je dobrý organizátor, kdo je pracovitý nebo naopak trochu pohodlný a hlavně to, jak se dokáží spolužáci navzájem domluvit. Následovala aktivita, při které se žáci o sobě dovídali spoustu nových informací. A pak už šla jedna hra za druhou. Zajímavá byla též práce ve skupinách a samotné hodnocení této aktivity, kdy měly děti za úkol vymyslet příběh, obsahující zadaná slova. K uvědomění toho, tak spolupráci příště zlepšit přispěly bezesporu tyto otázky: Co bys příště potřeboval? Co se vám dařilo? Jak bys mohl být skupině prospěšný? Co bys mohl udělat, aby se zapojili i ostatní? Všichni se po celou dobu trvání programu aktivně a s maximálním nasazením zapojovali do her a činností. Pevně věříme, že toto setkání přispělo ke zlepšení vztahů mezi žáky a všem třídním kolektivům na 1. stupni jej vřele doporučujeme.

Přidáno 24. 1. 2023, autor: Radomíra Divíšková