Preventivní vlak bezpečné železnice

Preventivní vlak bezpečné železnice

V úterý 23. 5. žácí 6. a 8. ročníku navštívili Preventivní vlak, který přijel na nádraží v České Třebové. Preventivní vlak bezpečné železnice přijíždí na česká a moravská nádraží už od roku 2007. Žáci prošli postupně třemi stanovišti. První byl speciální kinovůz, ve kterém zhlédli hraný dokument To nedáš! Varuje před následky mimořádných událostí, které se staly v minulosti. V konferenčním voze následovala diskuse s odborníkem, který šetří nehody na železnici. S dětmi rozebral jednotlivé nebezpečné situace na železnici, v krátkých spotech jim prezentoval pravidla bezpečné železnice. Na třetím stanovišti drážní hasiči žáky seznámili s tím, jak mají správně diagnostikovat stav zraněného a jak mají postupovat v záchraně jeho zdraví, či dokonce života. 

Přidáno 23. 5. 2023, autor: Michal Oblouk