Zúčastnili jsme se Microtely 2026!

žáci 1. a 2. stupně soutěžili 5. a 6. května v technických dovednostech v LArtu
Zúčastnili jsme se Microtely  2026!

Žáci třetího a čtvrtého ročníku naší školy se dne 5. května zúčastnili soutěže Microtela, která se konala v Lanškrouně. Soutěžili v kategorii Ozobot. Přestože se našim závodníkům nepodařilo dosáhnout na medailové umístění, zaslouží si ocenění za svou účast a snahu.

V průběhu dne jsme si také prohlédli projekty ostatních škol i firem, které se na akci prezentovaly. Měli jsme možnost vyzkoušet si nové technologie a nechyběla ani zajímavá ukázka vojenské techniky z Pardubic.

Následující den, ve středu, se soutěže Microtela zúčastnilo také pět žákyň sedmého ročníku, a to v kategorii 3D pera. Dívky si mohly vybrat ze dvou témat – most nebo věž. Jejich výtvory byly velmi zdařilé, i když tentokrát nedosáhly na stupně vítězů.

Více fotografíí naleznete v sekci Fotogalerie → ZŠ → Fotky z akcí ZŠ → Microtela 2026

Přidáno 11. 5. 2026, autor: Pavel Skreček